KCC/CK Kozijnen wist wat het te doen stond zaterdag 16 maart 2024. HKC/Creon Kozijnen kwam op bezoek en de ploeg van Wilrik Wassink en Henno Ploeg moest zich revancheren op de eerdere nederlaag in Hardinxveld-Giessendam. Het werd toen 21-19 voor de ploeg van Marrien Ekelmans en Peter Kamsteeg. In een werkelijk volgepakte sporthal Schenkel, met ruim 200 fanatieke supporters van HKC, werd er voorafgaande de wedstrijd stilgestaan bij het overlijden van Jan Bongers, oud-coach van KCC/CK Kozijnen. Na een indrukwekkende minuut stilte begon de Kozijnen-clash en menig KCC-supporter zag een vlaggenschip als nooit te voren. De goede lijn tegen GG/RMcDonald Huis Emma werd dubbel en dwars voortgezet en KCC/CK Kozijnen liet geen spaan heel van HKC.
De theorie bij de supporters werd al uit de kast getrokken. Winnen van HKC en dan had de ploeg nog zelfs kans op plek 8 en zodoende directe handhaving in de Kenonz Korfbal League. Maar dat was makkelijker gezegd dan gedaan. HKC had aan een puntje genoeg om zich te handhaven. Met die gedachten, begonnen beide ploegen aan de wedstrijd. Al na 30 seconden viel de 1-0, een buzzerbeater van Koen Collée.
De eerste aanval voor de gasten was van korte duur en via een steal van Laura van der Linden was er al weer snel balbezit. Na 2 minuten stond er een 1-1 stand op het bord. Maar hierna werd het gaspedaal ingedrukt en KCC/CK Kozijnen vloog als een TGV over HKC heen. De ballen vielen lekker en ook verdedigend was het superieur. Omdat er verdedigend op het randje werd gespeeld hielden Den Ouden en Falkenberg het kort. Na 6 minuten was het al 4-1 door doelpunten van Julian Middelkoop en via strafworpen van Demi van Oosten en Tessa Noordzij. Inmiddels had Lieneke Pries een strafworp gemist. KCC/CK Kozijnen verdedigde zo scherp, dat een schot van schutter Jop Brouwer door Collée verdedigd werd gefloten, wat de Negende Man wel kon waarderen. Tessa Noordzij en Laura van der Linden tilden de stand na 10 minuten naar 6-1. Een ongekende Capelse start. Alles viel op zijn plaats. Bij HKC lukte er niet veel, veel 1-schotsaanvallen en zocht het vaak ook bij de arbitrage. De onderlinge rebound duels tussen Daan Koppenol en Sydney Schol onder de korf werden gewonnen door Schol wat veel winst opleverde voor KCC/CK Kozijnen.
Na 14 minuten moesten Ekelmans en Kamsteeg ingrijpen, bij een 8-2 stand met een time-out, maar dat wierp geen vruchten af. Inmiddels was de stand al opgelopen tot 10-2 en wisten de supporters niet wat ze zagen. HKC zou een moeilijk ploeg zijn om van te winnen, maar deze dag stond alles goed en lukte werkelijk alles. Nog voor rust kwamen de eerste wissels bij de Hardinxvelders: Jennifer Schaeffer en Sanne Langendoen moesten meer dreiging brengen. Echter, bij rust had HKC nog altijd slechts drie keer gescoord. KCC/CK Kozijnen daarentegen verdeelde de scores goed over verschillende schijven en had al een gat van elf!! te pakken halverwege de wedstrijd (14-3 rust).
In de tweede helft was het al na 20 seconden raak via Sanne Alsem. Op sommige momenten moesten onderlinge, faire duels, in de kiem gesmoord worden, maar dat hoorde bij deze intense wedstrijd. Na 5 minuten werd al de grootste voorsprong op het bord gezet (17-4). Koen Collée, topscoorder met 6 doelpunten schoot de bal fraai binnen. Hierna leek HKC even wat beter in de wedstrijd te komen, maar eigenlijk was de wedstrijd al lang gespeeld. Drie snelle doelpunten verkleinden de tussenstand tot 17-7. KCC/ CK Kozijnen kon een prima afrondingspercentage overleggen, bij HKC was dat echt ondermaats. Ook Danny den Dunnen kwam niet uit de verf tegen de gretig verdedigende Collée. Den Dunnen kreeg geen centimeter van hem.
Ondanks de 18-7 achterstand bleven de HKC-supporters hun ploeg fanatiek ondersteunen, wat een fantastische sfeer in Sporthal Schenkel gaf. De snelle afronding van KCC/CK Kozijnen stokte de tweede helft even, maar de marge was al enorm. Na een kwartier was HKC al gedubbeld (20-10). Bij KCC/CK Kozijnen begon het grote wisselen. Michelle Jongenburger voor Demi van Oosten en Roel Visser komt in het veld voor Sydney Schol. Zijn eerste verdedigende actie op Eliza Roest leverde KCC direct balbezit op. Visser zorgde samen met Collée voor de 23-10. Met nog zo’n zesenhalve minuut te spelen viel bij HKC Fenna Zwang uit met een blessure. In de slotfase, na de 24-11 van Randy Oosting, ging de wedstrijd als een nachtkaars uit. Randy Oosting werd gewisseld voor Sydney Schol. Schol wist 2 minuten voor het einde nog de 25-11 op het scoreboard te zetten.
In de laatste minuut kreeg de ploeg een staande ovatie van de KCC-supporters. Een hartverwarmende minuut deed het team goed. Het werd een groot feest in Sporthal Schenkel. KCC/CK Kozijnen kon met een heel goed gevoel terugkijken op de laatste thuiswedstrijd van de reguliere competitie. Het onderlinge resultaat met HKC is ook dik in het voordeel van de Capellenaren. GG/RMc Donald Huis Emma is hierdoor definitief gedegradeerd en zo wacht er voor KCC/CK Kozijnen nog een heel spannende laatste speelronde. Zal het “Wonder van Delft” komende zaterdag plaatsvinden?
Doelpunten: Koen Collée 6x, Randy Oosting 5x, Tessa Noordzij 4x, Demi van Oosten 3x, Sydney Schol, Laura van der Linden en Julian Middelkoop ieder 2x en Sanne Alsem 1x.
Alles over de wedstrijd kan je hier vinden.
Foto's gemaakt door Pauline van Brero staan hier.
.jpg)








