Een bijzondere aankondiging bij een wedstrijdverslag maar de heerschappij van onze dames in het treffen met het gerenommeerde Fortuna was zo overweldigend dat dit volgens mij de enige koptekst is die de lading dekt. Afgelopen zaterdag stond de wedstrijd op het programma. Fortuna en KCC/Delta Logistiek, de 2 ploegen die de Ahoy-finale net niet haalden. Een mooie affiche om het veldseizoen weer mee te vervolgen. Gezien de kwaliteit van beide ploegen verwacht je dan een behoorlijke opkomst van met name het thuispubliek. Helaas viel dat erg tegen. Het was dan ook een sfeerloze bedoening langs de lijn.
Gelukkig hadden beide ploegen er wel zin in. Het was redelijk weer maar de wind zou gedurende de wedstrijd behoorlijk toenemen. Fortuna pakte de zaken rigoureus aan. Na 3 minuten stond het al 2-0 voor de Delftenaren. Doch na 10 minuten was er weer evenwicht na doelpunten van Kain, Mark en Milou. 3-3 Via 4-3 en 4-4 na een stip van Kain kwam KCC/Delta Logistiek na 20 minuten voor het eerst op voorsprong. De, vandaag, onnavolgbare Milou liet voor de 3e maal haar tegenstander haar hielen zien en scoorde uit een doorloper. Dat deed ze 2 minuten later nog eens en hielp daarmee KCC/Delta Logistiek aan een 4-6 voorsprong. Kathy en Tessa volgden, met afstandtreffers, haar voorbeeld. Tijd voor een time-out van Fortuna. De ongelukkige tegenstandster van Milou werd meteen vervangen. De time-out pakte goed uit voor Fortuna. Met nog 5 minuten op de klok werd de achterstand tot 2 punten terug gebracht. Maar KCC/Delta Logistiek had het laatste woord. Via Kain vanachter de korf en Tessa kort onder de korf na een combinatie met Cathy werd met een 6-10 voorsprong de kleedkamer opgezocht.
Vier minuten na de thee pakt Milou de draad weer op. Van afstand laat ze 6-11 aantekenen. Weer 2 minuten later heeft Fortuna weer opgehaald tot 8-11. Na de 8-12 van Kathy na een combinatie met Tessa zijn er 10 minuten gespeeld en zal de strijd pas echt ontbranden. De spitsen van Fortuna krijgen het juiste gevoel in de vingers terwijl onze spitsen nog steeds het ritme niet hebben gevonden. Er zal in de resterende 25 minuten nog 17 maal gescoord gaan worden wat gezien de winderige weersomstandigheden best veel is. Precies 13 minuten zou Fortuna nodig hebben om de stand weer gelijk te trekken. Via 10-13 door Tessa, 12-14 en 12 -15 van Milou en Tessa komt Fortuna terug tot 15-15. Kain zorgt in de volgende minuut met een stip voor 15-16 maar met nog 10 minuten te gaan is de stand weer gelijk 16-16. De Capelse formatie lijkt dan de wedstrijd alsnog naar zich toe te trekken. Chantal van afstand en Stephan uit een strafworp zorgen weer voor een gaatje van 2 punten. 16-18. Sophie wordt ingezet voor Chantal waarbij vanaf de kant grappig wordt opgemerkt om deze dame voor een heer te wisselen.
KCC/Delta Logistiek is niet bij machte de voorsprong uit te breiden en Fortuna recht nog eenmaal de rug voor een eindsprint. Dat lijkt desastreuse gevolgen te hebben voor de zwart-witten want 1 minuut voor tijd neemt Fortuna voor het eerst na de 4-3 weer de leiding. De wedstrijd lijkt gespeeld maar uitblinkster Milou weet ruim voor het eindsignaal nog een strafworp te forceren. Fortuna vraagt meteen een time-out aan. Gelukkig is Stephan niet onder de indruk en benut daarna het buitenkansje. 19-19. Dan blijkt er nog 30 seconden te spelen te zijn waarvan het merendeel van KCC/Delta Logistiek denkt dat het nog een minuut is. Fortuna verspeelt na 20 seconden de bal en KCC/Delta Logistiek krijgt nog eenmaal de kans om alsnog de volle buit binnen te halen. Rustig wordt de aanval opgezet voor dat o zo belangrijke laatste schot. Helaas fluit, de overigens uitstekend leidende scheidsrechter, al na 10 seconden voor het eind. Een puntendeling (19-19) is het resultaat en dat is gezien het spelbeeld wel terecht ondanks dat we het merendeel van de wedstrijd op voorsprong hebben gestaan.
De vrouwen waren vandaag met 12 treffers en 3 geforceerde strafworpen uitstekend op dreef. De mannen kwamen slechts tot 3 velddoelpunten. De 4 strafworpen maakten de 19 vol. KCC/Delta Logistiek komt door dit gelijke spel op de 3e plaats na het verlies van DVO tegen PKC. KCC/Delta Logistiek zal echter geen rol van betekenis meer spelen in het behalen van het kampioenschap. Met respectievelijk 5 en 6 punten achterstand op Fortuna en PKC kunnen we alleen nog de strijd om het kampioenschap beïnvloeden. En of we dat gaan doen zien we vanaf volgende week. KCC/Delta Logistiek krijgt dan in een week vier tegenstanders tegenover zich. Komende zaterdag komt Sporting Delta op bezoek. Daarna volgt op woensdag een bekerwedstrijd tegen RWA in Rhoon en op donderdag komt DVO naar Capelle om daarna, op onze thuisbasis, de week af te sluiten tegen PKC. Vier keer winst moet mogelijk zijn. Mooie uitdaging.
.jpg)








