Het korfbalseizoen 2024/2025 zit erop!

De Jeugd TC bedankt hartelijk alle jeugdspelers, ouders, trainers, coaches en supporters voor een prachtig seizoen! Het was een jaar vol inzet, sportiviteit, groei en plezier. We hebben genoten van mooie wedstrijden, fanatieke trainingen en de fijne sfeer binnen onze vereniging.

We zijn trots op de stappen die onze jeugdteams dit seizoen hebben gezet, zowel op sportief vlak als in teamontwikkeling. Op onze sociale media kwamen regelmatig kampioensfoto’s en andere leuke foto's en filmpjes voorbij. Ook zijn we ontzettend blij met alle vrijwilligers die zich hebben ingezet voor onze jeugdteams – zonder jullie was dit niet mogelijk geweest!

De komende periode nemen we even rust, maar op de achtergrond zijn we alweer druk bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Denk aan teamsamenstellingen, trainersplanning en de start van de trainingen na de zomer. Houd de website en je mail dus goed in de gaten!

Competitie 2.0 – Wat verandert er?

In het seizoen 2025/2026 starten we met Competitie 2.0, een vernieuwde competitieopzet die invloed heeft op de manier waarop we jeugdteams samenstellen.

Wat verandert er precies?
De traditionele benamingen zoals A, B, C, D en F komen te vervallen. In plaats daarvan wordt er gewerkt met:

  • A-categorie (wedstrijdkorfbal): ingedeeld in U19, U17 en U15
  • B-categorie (breedtekorfbal): teams starten met een 'J' (jeugd) en worden doorgenummerd (bijv. J1, J2, J3, etc.). Het team met de hoogste gemiddelde leeftijd wordt J1.

Meer uitleg over deze nieuwe opzet is te vinden op de website van het KNKV.
Er is ook een handige animatievideo waarin de teamnummering wordt uitgelegd.

Teamsamenstellingen 2025/2026

In de afgelopen weken is er al getraind in de nieuwe groepssamenstellingen. Zo konden spelers wennen aan hun nieuwe team en — voor sommigen — alvast aan een hogere paal. Zowel oude als nieuwe trainers waren hierbij aanwezig, zodat er kennis kon worden uitgewisseld.
Na afloop van deze trainingsweken zijn de nieuwe teamindelingen gemaakt en bekendgemaakt.
De teamindelingen zijn te vinden via de teampagina's.

Start trainingen seizoen 2025/2026

Per team verschilt de eerste trainingsdag. Hieronder vind je een overzicht:

Teamgroep  Startdatum
U15-1   19 augustus
J1 & J2   26 augustus
J3, J4 & J5   26 augustus
J6 t/m J9   18 augustus
J10 t/m J13   1 september
J14 & J15   1 september

De trainingstijden zijn inmiddels bekend.
Er zijn ook oefenwedstrijden ingepland.

Hulp gevraagd – Trainers en coaches gezocht!

Voor een aantal jeugdteams zoeken we nog trainers en/of coaches. Lijkt het jou leuk om volgend seizoen een bijdrage te leveren aan het jeugdkorfbal? Neem dan snel contact op met de TC via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. om de mogelijkheden te bespreken.
Je kunt bijvoorbeeld één keer per week een training geven, of juist een team twee keer per week trainen én op zaterdag coachen. We bieden begeleiding en, indien gewenst, de mogelijkheid om een trainerscursus te volgen.

Tot slot...

Geniet van de zomer! We hopen iedereen fris en vol energie terug te zien aan de start van het seizoen 2025/2026!

Met sportieve groet,
De Jeugd TC